הכותבים

GAL_7788חברנו יחד, מאמנת בכירה ופסיכיאטר מומחה, כדי לכתוב את הספר שהיינו רוצים לתת למטופלים שלנו. אחד מן הדברים הייחודים בספר הוא כי כל פרק ופרק בספר נכתב יחד, תוך חשיבה משותפת, עריכות ותוספות הדדיות בדיוק כפי שנדרש גם בטיפול בהפרעת קשב – עבודת צוות. תהליך כתיבת הספר היה ארוך. שנינו עסוקים בהרבה פרוייקטים ותפקידים אבל היה לנו חשוב להביא את הספר לעולם. כשיצאנו למסע הזה, רצינו להביא משהו חדש ושונה שיתן ערך מוסף לכל מי שנוגע בהתמודדות המיוחדת הזו. מקווים שהצלחנו כך.

ד"ר ירדן לוינסקי

ד"ר ירדן לוינסקי, פסיכיאטר ברשת

פסיכיאטר מומחה, בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת תל-אביב וההתמחות בפסיכיאטריה במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר.
כיום אני פסיכיאטר מחוזי בשירותי בריאות כללית.עד לאחרונה עבדתי כרופא בכיר בחטיבה הפסיכיאטרית בבית-החולים שיבא, במרפאת המבוגרים, שם מילאתי מספר תפקידים (אולי רב מדי)

  • ניהלתי את המרפאות לבריאות הנפש בעיר אלעד ובעיר מודיעין עילית המתמחות בטיפול במגזר הדתי והחרדי, מטעם בי"ח שיבא ובשיתוף עמותת "בית חם". זוהי מרפאה ציבורית הממומנת על ידי משרד הבריאות.
  • הקמתי את  מרפאת עידן לטיפול נפשי מקוון במסגרת בית החולים שיבא.
  • עבדתי כרופא בכיר במרפאה המתמחה בטיפול בנפגעי פוסט-טראומה וכפסיכיאטר בכיר במרכז הערכה פסיכיאטרי-תפקודי, במתן חוות דעת משפטיות.

בנוסף, הקמתי בשנת 2009 יחד עם שותפתי ציפי רולניק את מרכז רזולוציה לישומים פסיכולוגים מתקדמים בתל-אביב. שם אני מקבל מטופלים באופן פרטי.

תחומי העיסוק שלי כיום כוללים טיפול בחרדה ודיכאון, בהפרעות קשב וריכוז ותוך כדי התייחסות מיוחדת לחיים בעידן המודרני והשפעתו על הנפש. כחלק מהתפיסה הזו אני כותב ומרצה בנושאים הקשורים בטכנולוגיה ובנפש האדם, על הפסיכולוגיה של הרשת ועל השפעת הטכנולוגיה על ההתנהגות שלנו. אני פועל לקדם שיטות חדשות לטיפול נפשי באמצעים טכנולוגים כמו האינטרנט והסלולר על מנת לאפשר דרכים רבות יותר לסייע לאנשים.

אתר אישי: דברים שעוברים לי בראש

טל קפלינסקי

מאמנת תפקודית ומטפלת התנהגותית קוגניטיבית. עובדת עם מבוגרים בטווח גילאים של 20 עד 50 לערך. מומחית לטיפול במבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז. בוגרת החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, התוכנית “אימון במגמת פסיכותרפיה” באוניברסיטת תל אביב, התוכנית לפסיכותרפיה התנהגותית – קוגניטיבית בתל השומר ( CBT ) והחוג לייעוץ והתפתחות האדם בחיפה. מבצעת בימים אלה מחקר רחב היקף על עצמאים באוניברסיטת חיפה וצועדת בדרך (הארוכה והמפותלת…) אל הדוקטורט. יוצרת היומן המצליח לניהול זמן "עוזר אישי".

מאמנת בכירה מטעם לשכת המאמנים. עוסקת באימון תפקודי משנת 2004 ומן המאמנות הראשונות בארץ. עובדת בשיתוף פעולה יומיומי עם פסיכיאטרים בכירים, פסיכולוגים, מטפלים ואנשי מקצוע רבים. בעבר עבדתי בין השאר במרפאת קשב וריכוז למבוגרים של בי”ח “הדסה”, ובבית ספר ללקוי למידה וקשב“הבית של תמר”. מתנדבת לאורך השנים עם בני נוער (למרות שלא עובדת בקליניקה עם בני נוער, אבל אוהבת אותם מאד) בעמותת על”ם, בארגון הנוער הגאה ועוד. מושבניקית, מחוברת לעיר, בת זוג, חברה ואמא.

המילה הטובה ביותר לתאר את העבודה שלי היא תכל’ס. תכל’ס עם עומק, רקע וידע. אני עובדת עם אנשים על התפקוד היומיומי שלהם, על הפן המעשי והיומיומי של חייהם בדגש על כלים, פתרונות, תובנות רגשיות, אקטיביות, ביצועיות, ארגון ויישום. אנשים מגיעים אליי כשהם רוצים לעשות יותר, או לעשות בדרך נכונה יותר. דחיינות, תפקוד לא יעיל, קשיים בעבודה או בלימודים, ניהול זמן לקוי – הם לרב במוקד הענין.

בעלת קליניקה פרטית בתל אביב ובמושב בית יצחק שבשרון.

אתר אישי: www.t-k.co.il