תהליך הכתיבה

הנה כמה צילומי מסך של עמודים בספר. כדאי ללחוץ על התמונות המוקטנות ולהתרשם מהעמוד המלא. הספר עצמו מאורגן בצורה נוחה וברורה לשימוש שוטף וגם לקריאה חד פעמית.

פתיח פרק - לחצו להגדלה

פתיח פרק – לחצו להגדלה

לימודים אקדמים- לחצו להגדלה

לימודים אקדמים- לחצו להגדלה

 

 

ניהול תרופות - לחצו להגדלה

ניהול תרופות – לחצו להגדלה

 

 

 

 

 

 

תהליך כתיבת הספר היה ארוך. שנינו עסוקים בהרבה פרוייקטים ותפקידים אבל היה לנו חשוב להביא את הספר לעולם. כשיצאנו למסע הזה, רצינו להביא משהו חדש ושונה שיתן ערך מוסף למטופלים שלנו ולכל מי שנוגע בהתמודדות המיוחדת הזו. חשבנו שלמרות שיש הרבה ספרים שעוסקים בתחום השילוב המיוחד שיש בינינו יוכל לתת לכם את היתרון הזה. מסתבר שלהוציא ספר לוקח יותר זמן מהריון וכמות האנשים שמעורבת ביצירה יותר גדולה משאפשר לדמיין כשיוצאים לדרך.

לנו, התהליך לקח קצת יותר משלוש שנים. כדי תת לכם הצצה על מה שקרה בדרך, הנה קטעים של אימיילים שעברו בינינו לאורך השנים:

היי ירדן, בוא נקבע פגישה לגבי הרעיון של כתיבת ספר יחד, אראה לך על מה חשבתי ונראה איך מתקדמים עם זה הלאה. בניתי מעין בסיס, מבנה עקרוני, ויש לי כמה דברים כתובים ראשוניים שאני צריכה לעבוד עליהם בהתאם לקונספט שנחשוב שהוא נכון. נראה לי שכדי לכתוב באמת ספר ולא למסמס את זה צריך להפגש אחת לשבועיים עם משימות כתיבה לכל אחד אחרת זה הופך להיות למשימת "מתישהו. מתי יש לך זמן? (31.8.10)
היי ירדן, מצרפת פרק על ניהול משימות. כמובן שהכל בגדר טיוטא. לא קל לכתוב לספר אבל נפצח את זה.בשאיפה שעוד שבועים תהיה לנו טיוטא ראשונה מוכנה של פרק הטיפול הבסיסי של שנינו. (14.4.11)
טל, דיברתי עם ידידה שלי, שהיא גם סופרת שפרסמה וגם עורכת. היא כמובן התלהבה כי היא עוברת עכשיו אבחון….בכל מקרה, אמרה שהיא תשמח לעבור ברפרוף על תוכן העניינים וכמה פרקים אם נרצה. ביקשה שנשלח תוכן, שני פרקים שלי ושניים שלך, אבל היא תוכל להגיע לזה רק בעוד שבועיים בגלל מחוייבויות קודמות. (7.11.11)
ירדן, צריכים להיות סיפורים אישים אבל אני לא חושבת שזה חייב להיות בכל מקום. בכל מקרה אני עוד לא מרוצה מהפרק הזה שכתבתי. חסרה שם נימה יותר אישית וישירה. זה עדין קצת כמו הרצאה. אני צריכה למצוא את הדרך לעשות שיחה עם הקוראים ולא הרצאה ( 2.2.12)
טל, פתח הדבר שכתבת לספר הוא ממש פואטיקה, נשבע לך. בטח נעשה כמה שינויים קטנים בניסוחים אבל אמיתי וישיר ולכן מעולה ( 18.2.12)
היי ירדן, לגבי הספר: השארתי בקליניקה על המדפסת קלסר אדום עם החומר שיש לנו עד כה לספר. בתחילת הקלסר יש שלושה דפי תוכן ענינים שונים. את הדף הראשון שם עשיתי אתמול אחרי שעברתי על החומר והחלוקה זהו נראתה לי נכונה כרגע ועושה לי סדר בראש. יש שם גם את החלוקות הקודמות. 20.6.12
היי טל, הבעיה היא לא ראשי הפרקים לדעתי, ואפשר לבחור בכל נוסח שהצעת. השאלה היא איזה ספר רוצים לעשות. האם זה ספר של כותרות או ספר של תכלס ואז את צריכה להגיע לחלקים הטכנים המשעממים, שלדעתי לא נוח לך איתם. האם אנחנו מחפשים ספר שהוא גדול מהחיים, או ספר תכלסי שעוסק ביומיום המשעמם והקשה?. 25.6.12
היי ירדן, התוכן בבסיסו נראה לעורכת בסדר, אמרה שאולי יהיו קצת שינויים בהמשך כמובן. בכל מקרה היא הציעה שכדי להחליט מה הסגנון עריכה הסופי של הספר מבחינת רמת השפה נבחר פרק לדוגמא שכתבנו יחד. היא מסכימה  אתנו שהספר צריך להיות כתוב בצורה ידידותית, פשוטה ולא מתחכמת. אני שולחת לך עריכה שעשיתי לפרק האבחון. לקחתי את הטיוטא שלך, הוספתי ותיבלתי. תקרא על זה בבקשה, תוסיף, תשנה, תמחוק, תערוך. נראה לי שכדאי שתקרא דברים אחרים שכתבת בנושא כדי לראות מה חסר. (12.8.12)
היי טל, מתנצל על ההעלמות לאחרונה. כל מני צרות, חלקן טובות חלקן פחות… מתכוון השבוע לחזור לענייני הכתיבה מה איתך?
היי ירדן, בהצלחה בכל הענינים. ניב נכנסה לגן וחשבתי שזה ייקל אך זה מעמיס. היא חולה המון (בטוחה שאתה מכיר את זה… זו ממש קלישאה הורית). אני גם לא כתבתי מספיק לאחרונה אבל אני מתקדמת עם זה לאט לאט (לאט מדיי) תעדכן אותי כשתתפנה ואבדוק מה המשימה המוגדרת כרגע. (20.12.12)
טל, מבחינת שמות אפשר לחשוב על משהו שהוא משחק מילים על בעיות קשב כמו יתוש בראש / רעש רקע / לא שקט ולא מקשיב. על מה את חשבת? (2.3.13)
היי ירדן, מה נשמע? להלן סקיצות של המעצבת. יש פה איזה התפתחות ממסך לממסך שלה, אתה תראה. סמס אחרי שתחשוב על הדברים ותוכל לדבר. יכול להיות גם בסופ"ש. יצרתי מסמך פה בסוף שמצורף בסוף, של הנקודות השונות שעלינו להתייחס אליהן, פונטים, צבעים, גדלים, סגנון כותרות וכו. הוא מצורף כאן. (29.7.13)
ירדן, מצורפת הגהה אחרונה  (!!!) של הספר לפני ירידה לדפוס. זהו. סיימנו.

טל, בואי נפגש שבוע הבא לפגישת שיווק של הספר, למי פונים ומה המשימות. העבודה רק מתחילה…:) (1.10.13)